بسم الله العلی العظیم سال ۱۳۹۷ با تمام فراز و نشیب‌هایش، با تمام شیرینی‌ها و تلخی‌هایش، با تمام راستی‌ها و ناراستی‌هایش گذشت و آنچه بر جای ماند، رد اعتقاد و اعتماد ملت ایران است به نظام مقدس اسلامی که هم تا پای جان و هم تا پای نان، برایش ایستادگی می‌کنند.
روزگارانی بود که این مردم با صیانت و جان در چنگ جنگ ایستادند و این روزها با قناعت و نان در تنگنای تحریم ایستاده‌اند و خواهند ایستاد. طوفان‌های سهمگین از بمب و جنگ گرفته تا تحریم و شبیخون‌های فرهنگی بر این ملت گذشت و همچنان درگذر است، اما نه تنها تار مویی از سر ملت و انقلاب کم نشده، بلکه هر روز عزمشان راسخ‌تر و مقاومتشان عمیق‌تر و بصیرتشان ژرف‌تر می‌شود.
ما در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار، به عنوان ذره‌ای در این اقیانوس بی‌انتهای مقاومت، کوشیدیم تا در راه صیانت و حراست از بیت المال(امکانات تحت پوشش) و در مسیر ارائه‌ی خدمات شایسته و تکریم جامعه معظم شاهد ایثارگری در حد توان و مقدورات خود گام برداریم.سعی ما این بود که امکانات موجود را ضمن حفظ نمودن، وسعت کمی و کیفی بخشیده و برای آینده‌ی آن از هم اکنون طراحی کنیم.آینده‌ای نه چندان دور که آثار فرسودگی و آسیب‌های طبیعی بر همه مراکز فرهنگی ، ورزشی و توانبخشی سایه خواهد افکند. ما بدون یک ریال بودجه و اعتبار دولتی با رویکرد خودگردانی، به فضل الهی، امروز را قوت بخشیدیم و برای آینده برنامه ریزی کردیم و در توفان دوران تحریم ناجوانمردانه توانستیم، زورق خود را در ساحل آرامش و اطمینان نگاه داریم.ما در سال ۹۷، با رویکرد فرهنگی و اطلاع‌رسانی گام برداشتیم و مدیران تمامی شعب استانی موسسه، در برابر اصحاب رسانه پاسخگو بودند و به الزام در نشست‌های خبری برنامه ریزی شده و هدفمند، شرکت نمودند. فعالیت‌های فرهنگی تا بدانجا که قانون همراهی میکرد، به اجرا درآمد و اقبال جامعه‌ی معظم هدف و رضایت ایشان ما را در کار و راه خود استوارتر کرد.ارائه‌ی خدمات مختلف ورزشی در بیش از ۳۲۰۰۰ سانس رایگان، در ۲۵ شعبه استانی تا مرز یک میلیون و سیصدهزار نفر از جامعه معظم هدف را پوشش داد و افتخاری دیگر را در کارنامه‌ی ایثار رقم زد، و سال ۹۸ با برنامه‌های ویژه و طرح‌هایی همچون طرح “محسنین ایثار” و طرح “نصر ایثار” سعی داریم که کیفیت و تنوع خدمات و اقامات خود را وسعت ببخشیم.


سال ۱۳۹۸، با نام و نشان “رونق تولید”در حالی آغاز می‌شود که ملت ما، برای بهبود وضعیت اقتصادی روزشماری می‌کند و دولتمردان ما، کمر همت به التیام این جراحت بسته‌اند. اما این مهم جز با اهتمام مشترک دولت و ملت میسر نخواهد شد و هیچکدام بدون دیگری، به سرمنزل مقصود نخواهند رسید، پس همه با هم می‌باید در سالی که با میلاد اسطوره عدل و عرفان آغاز شده، یک “یا علی(ع)” دیگر بگوییم و همت کنیم.
و این همت، بدون ایثار و ایستادگی بدون ایثار و تدبیربدون ایثار و حفظ آرامش بدون ایثار و تخصص بدون ایثار و برنامه ریزی بدون ایثار و قانون مداری بدون ایثار و نظمو بالاخره بدون ایثار و توکل
به هیچ نتیجه‌ی مطلوبی دست نخواهد یافت.
پس ای هموطن همتی و یا علی(ع) مددی
امید است که نوروز ۱۳۹۸، سرآغازی نو برای رویدادهای خوب و نیکو باشد، انشاالله الرحمان

نوروزتان پیروز و هر روزتان نوروز
پورحاج‌رضایی دوم فروردین ۱۳۹۸