به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار خراسان شمالی: روز سه شنبه مهندس محمدی مدیر موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار خراسان شمالی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان به مناسبت افتتاح سالن بدنسازی ویژه جانبازان، اظهارکرد:مجموعه های ایثار، موسساتی غیرانتفاعی زیر نظر بنیاد شهید هستند و برای بهره برداری از مجتمع های فرهنگی و ورزشی و توانبخشی تاسیس شده است که در خراسان شمالی نیز در سال ۹۴ استارت زده شد و فاز اول که شامل استخر، آمفی تئاتر و مجموعه ورزشی چند منظوره توپی می باشد در مهر سال ۹۵ به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: این مجتمع شامل بخش درمانی که بخش اعظم آن را تشکیل می دهد، بخش اقامتی شامل ۳۰ سوئیت و رستوران و آشپرخانه صنعتی، مهدکودک، کتابخانه، فیزوتراپی ،درمانگاه، اورژانس، سالن برگزاری کلاس، سالن جلسات، گالری ۱۰ هزار متر مربع است که تاکنون به دلیل عدم تامین اعتبار و هزینه بالای تکمیل به بهره برداری نرسیده است.

محمدی ادامه داد: جامعه هدف ما در وهله نخست جانبازان و خانواده شهدا هستند و بعد از آن مراکز ورزشی موسسه برون سپاری می شود و بخش خصوصی نیز از این موسسه استفاده می کند.

به گفته وی ۱۶ دستگاه توانبخشی ایتالیایی در سالن بدنسازی به کار گرفته شده که حدود یک میلیارد و ۵۰۰ تومان هزینه دستگاه ها است.

مدیر موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار خراسان شمالی عنوان کرد: این موسسه در حال گسترش است و هدف اصلی تجهیز و راه اندازی مراکز درمانی ، توانبخشی و اقامتی است.

به گفته محمدی روزانه ۳۵۰ نفر از آقایان و حدود ۷۰ نفر از خانم ها از استخر ایثار استفاده می کنند.

محمدی در رابطه با هزینه استفاده از این موسسه اظهار کرد: برای خانواده شهدا و جانبازان هزینه استفاده از این موسسه رایگان است و در ساعت های دیگر در اختیار بخش خصوصی است.

محمدی در انتها گفت: مجتمع ایثار خراسان شمالی با ۱۶ هزار متر مربع و ۸ هزار متر فضای ورزشی و توانبخشی در گروه سه مجتمع رتبه برتر کشور قرار دارد.